Laptopy dla uczniów w Gminie Cieszanów

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020

Oś I

Powszechny dostęp do szybkiego internetu

Działanie 1.1

Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach 

ZDALNA SZKOŁA

Od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Gmina Cieszanów po złożeniu wniosku otrzymała grant maksymalnejkwoty 60 000,00 zł.

Za otrzymane środki oraz wkład własny w wysokości 1 900,00 złzostało zakupionych30 laptopów na potrzeby zdalnego nauczania. Sprzęt zgodnie z przeprowadzonym wcześniej rozpoznaniem dotyczącym zapotrzebowania wśród uczniów został przekazany do Szkoły Podstawowej im. płk Bronisławy Wysłouchowej z Szabatowskichw Cieszanowie, Szkoły Podstawowej im. Marii Moralewicz w Dachnowie, Szkoły Podstawowej im. gen. Antoniego Jeziorańskiego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Nowym Lublińcu i Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Nowym Siole.

Laptopy zostały wypożyczone uczniom do nauki zdalnej, a w przyszłości będą przeznaczone do pracy w poszczególnych szkołach.

W terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r., według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r., na terenie całego kraju odbędzie się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.

Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

Więcej informacji na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w zakładce "Ogłoszenia 2020".

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lubaczowie informuje, iż 15 czerwca 2020 r. przypada ostateczny termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz wybranych płatności w ramach PROW (dotyczy działania Rolnictwo ekologiczne, działania Dobrostan zwierząt, płatności ONW, Działania rolno-środowiskowo-klimatycznego oraz premii w ramach działania zalesieniowego). Aby ułatwić rolnikom składanie wniosków  Biura Powiatowe ARiMR czynne będą:

w dniu 13.06.2020 r. (sobota)  w godz. 7:30 - 13:00

w dniu 15.06.2020 r. (poniedziałek) w godz. 7:30 - 18:00

Punkt Wsparcia Psychoterapeutycznego budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie pok. 3 w każdy poniedziałek w godzinach od 8 do 12 oraz porady telefoniczne pod numerem telefonu 787 766 028

 

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem – zadzwoń!

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE
DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
„NIEBIESKA LINIA”

800 12 00 02

Telefon jest bezpłatny i jest czynny całą dobę
www.niebieskalinia.info
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
skype: pogotowie.niebieska.linia (również w języku migowym)

 

Pamiętaj, że przemoc nie skończy się sama.
Specjaliści z Pogotowia „Niebieska linia” mogą Ci pomóc.
Zadzwoń!

Więcej informacji w zakładce po lewej stronie: "Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych" lub po kliknięciu w LINK