Nagrodzona Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020 innowacyjna platforma Liga Niezwykłych Umysłów (LNU), to narzędzie wspomagające naukę programowania indywidualną i w grupach. Liga Niezwykłych Umysłów to nauka programowania dla młodzieży, wykorzystująca autentyczne narzędzia programistyczne: C++, Java, SQL, Ruby, Python i inne.

Korzysta z niej już ponad 600 szkół w całej Polsce. W Gminie Cieszanów koduje Szkoła Podstawa im. płk Bronisławy Wysłouchowej z Szabatowskich w Cieszanowie.

Pierwsze informacje, o zajmowaniu czołowych miejsc przez Naszych uczniów napłynęły do Nas już w styczniu, kiedy to Szkoła w Cieszanowie zajmowała 10 miejsce w Polsce, a jeden z uczniów 4 miejsce w rankingu indywidualnym!

Prosto z Gali Wrocław Koduje 2.0/ Aglomeracja Wrocławska Koduje w Auli Głównej Politechniki Wrocławskiej, która odbyła się w dniu 13 czerwca br. otrzymaliśmy gratulacje, w związku z uzyskaniem przez Szkołę Podstawową w Cieszanowie 7 miejsca w Ogólnopolskim rankingu szkół podstawowych!

„Gratulujemy 7 miejsca oraz wspaniałej pracy Uczniów i Nauczycieli Cieszanowa. Podziękowania dla Miasta i Gminy Cieszanów za umożliwienie pracy na LNU. Mega! 

Piotr Krzyżyński – co-founder”

Wyrazy uznania kierujemy do Nauczycieli, którzy angażują się w rozpowszechnianie zainteresowania Ligą Niezwykłych Umysłów oraz Uczniów, którzy aktywnie i z rozmachem włączają się w kodowanie.

Dzięki wsparciu ze strony Gminy  Cieszanów uczniowie mogą uczyć się programowania w języku Python oraz próbować swoich sił w innych tematach związanych z IT korzystając ze specjalnej platformy szkoleniowej już drugi rok. Zadania i prace wykonywanie są na platformie on-line, za które uczniowie zdobywają punkty, które są zbierane i prezentowane w statystykach. Umiejętność kodowania przyswojona w młodym wieku otworzy przed dziećmi szeroki wachlarz możliwości i będzie stanowić ich mocny atut w przyszłości.