„e-Należności” to internetowy serwis umożliwiający Państwu przeglądanie stanu rozliczeń z Urzędem Miasta i Gminy Cieszanów i dokonywanie za jego pośrednictwem wpłat na poszczególne zobowiązania.
Za pomocą tego portalu możecie Państwo zapoznać się z danymi będącymi podstawą naliczenia należności.
W przypadku decyzji podatkowych (podatek rolny, podatek leśny, podatek od nieruchomości, podatek od środków transportu, opłata za gospodarowanie odpadami) można pobrać ich kopie w postaci pliku PDF oraz przeglądać historię zobowiązań z lat ubiegłych. Za pośrednictwem serwisu możecie Państwo dokonać wpłat na poczet wyżej wymienionych opłat. Wystarczy zaznaczyć raty, za które chcemy zapłacić i wybrać odpowiedni bank z listy. Logowanie do serwisu jest możliwe jest za pomocą platformy ePUAP, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo dostępu do danych i zapewnia identyfikację osób logujących się do serwisu. Profil Zaufany w platformie ePUAP można założyć tradycyjnie – udając się do punktu potwierdzenia tożsamości, bądź za pośrednictwem bankowości internetowej – logując się na swoje konto w banku i wypełniając krótki formularz.
Aby móc korzystać z systemu e-Należności, jeżeli nie posiadasz bezpłatnego profilu zaufanego ePUAP, załóż go, a następnie zarejestruj się i zaloguj w systemie e-Należności.