Książka „Najważniejszy" autorstwa Magdaleny Majcher była tematem kwietniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki . Jest to poruszająca opowieść o potrzebie bycia kochanym o rodzicielstwie, niespełnionej miłości i sile rodzinnych więzów. O życiu, które czasem wymusza na nas wybór "mniejszego zła" .Siłą tej powieści jest uniwersalność. Autorka postawiła na wydarzenia i ludzkie koleje losu, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. To wszystko sprawia, że jeszcze bardziej utożsamiamy się z bohaterami, czujemy swojego rodzaju więź. Nie zabrakło w niej trudnych tematów, tajemnic i kłamstw, których pokłosie ma wpływ na życie wielu osób.
Wśród klubowiczów pojawiły się różne interpretacje, dla jednych była to powieść o sile miłości i poświęceniu, dla innych – opowieść o konsekwencjach podejmowanych decyzji i odpowiedzialności za własne życie.

