Na feriach do Pracowni Orange, działającej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie, przyjedzie mobilna pracownia wyposażona w drukarkę 3D czy zestawy Arduino służące do nauki podstaw programowania. Na pokładzie znajdzie się również dobrze wyposażony warsztat stolarski. FabLab do maja odwiedzi 10 Pracowni Orange na terenie całej Polski, w tym Cieszanów. Pokaże jak łączyć nowoczesne technologie z tradycyjnymi metodami wykonywania przedmiotów. Wszystkie przeprowadzone spotkania są bezpłatne.

Zapisy na poszczególne warsztaty (w bibliotece):

ZWIERZĘ – PUZZLE 3D (25 lutego) – max 20 osób, wiek uczestników 8+, dwie grupy po 10 osób.

Kurs projektowania parametrycznego podczas którego przetworzony będzie model zwierzęcia na elementy, które wycięte ze sklejki za pomocą plotera laserowego stworzy zestaw drewnianych puzzli, puzzli 3D w wersji XXL.

ROBOTY DO ATAKU! (26-27 lutego) – max 20 osób, I grupa wiek uczestników 10+, II grupa wiek uczestników 12+.

Kurs podstaw robotyki. Celem warsztatów jest złożenie i uruchomienie robota, który przy niewielkiej pomocy prowadzącego, będzie wykonywał wcześniej zaprogramowane ruchy.

ZBUDUJ SOBIE LONGA (26-27 lutego) – max 10 osób, wiek uczestników 15+, warsztaty dwudniowe.

Warsztaty konstrukcyjne, podczas których uczestnicy poznają technologie gięcia i formowania sklejki, różne rodzaje klejów stosowanych podczas procesu budowy decku longboardowego. Dowiedzą się jak działa pompa próżniowa, do czego potrzebna jest prasa i jak ją prosto wykonać. Zobaczą jak za pomocą żywicy poliuretanowej i piasku stworzyć trwały grip i jak bezpiecznie pracować z elektronarzędziami. Zbudowanych zostanie kilka decków longboardowych i pojeździmy na nich po skateparku w Cieszanowie.

Dla każdego chętnego POKAZ DRUKU 3D (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy). Kiedyś robiliśmy zdjęcia i umieszczaliśmy w albumach, później nastąpiła era fotografii cyfrowej i obecnie każdy mając telefon komórkowy, ma przy sobie aparat cyfrowy, a zdjęcia przechowuje na głównie na nośnikach danych. Teraz mamy drukarki 3D, więc można stworzyć „zdjęcie” 3D. POKAZ ODBĘDZIE SIĘ W BIBLIOTECE 26 LUTEGO O GODZ. 16.00.