Badania wykazały, że liczba aktywnych urządzeń mobilnych przekroczyła liczbę ludności i stale rośnie. Brzmi to strasznie jednak, prawdę mówiąc, aplikacje są nam bardzo pomocne i Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, podczas ferii, zaplanowała dla najmłodszych czytelników zajęcia „Tablety w akcji!!!”. Za nimi, a tak naprawdę przed nimi, podążają smartfony.  Mobilny świat nie jest naszym przeciwnikiem. Nie musimy z nim walczyć. Musimy go poznać.

 

Mądrości naukowe mówią, że w ciągu sekundy na świat przychodzą dwie osoby ale w tym samym czasie powstaje pięć urządzeń mobilnych dlatego biblioteka podczas swoich zajęć pokazuje jakich aplikacji używać, jak spędzić czas przy urządzeniach XXI wieku, by one uczyły, rozwijały i tworzyły kreatywny świat naszych pociech, bo jak się okazało, tablety i smartfony ma już większość dzieci.

Biblioteka łączy się z książką były więc aplikacje, w których dzieci tworzyły przeczytaną opowieści (PuppetPals), ubierały bajkowego przewodnika (Fairy Tales) a następnie wprowadzały tą postać w komiks (Pstryk Komiks) zaś opracowane zdjęcia wędrowały do aplikacji tworzącej kolaż (Pixlr). Kreatywna zabawa towarzyszyła także przy tworzeniu krótkiego teledysku (musical.ly).

W czwartek najmłodsi zebrali się na zajęcia organizowane we współpracy z Zakładem Obsługi Gminy w Cieszanowie na lodowisku, była to tak zwana bajkoterapią na lodzie. Czerwony Kapturek i hula hop to gwiazdy główne, które miały pomóc obudzić w dzieciach ciekawość i pomóc uporządkować uczucia, uruchomić ich wyobraźnię i rozpylić bodziec, który będzie rozwijał ich  inteligencję.

Najlepsze filmiki zostały opublikowane na koncie na Facebooku.

{gallery}/ferie_MBP{/gallery}