Żegnaj, szkoło !

     W piątek, 24. czerwca  br. w hali sportowej naszego gimnazjum odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.
Uroczystość  rozpoczął dyr. Stanisław Kędzior, który powitał zebranych uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Uczniowie klas trzecich pożegnali się piękną częścią artystyczną, podczas której podziękowali nauczycielom za trud włożony w edukację i  wychowanie, za niegasnącą życzliwość i cierpliwość, a przede wszystkim za przekazaną wiedzę. Nie zabrakło też podziękowań od rodziców. W ich imieniu życzenia i podziękowania złożyła p. Joanna Makuch, przewodnicząca Rady Rodziców.

Czytaj więcej: Żegnaj, szkoło !

Wycieczka do Łańcuta na wykład i koncert

W dniu 21 czerwca w godzinach popołudniowo- wieczornych młodzież z naszej szkoły brała udział w wycieczce do Łańcuta. Program podzielony był na dwie części. Na pierwszej odbył się wykład ekologiczny, w którym tematem przewodnim było właściwe gospodarowanie odpadami (segregowanie śmieci), oprócz tego dbanie o rośliny, zwierzęta, umiejętne gospodarowanie wodą itp. W drugiej części młodzież miała okazję się zrelaksować przy koncercie popularnego zespołu Weekend, który jak magnes porwał całą widownię ku scenie i w rytmie muzyki rozgrzewał do tańca i wspólnego śpiewu znanych przebojów. Program bardzo się spodobał naszym uczniom i całej widowni.

Czytaj więcej: Wycieczka do Łańcuta na wykład i koncert

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2016/2017
dopuszczonych do użytku szkolnego
w Publicznym Gimnazjum w Cieszanowie – Nowym Siole   

wykaz==>>

Wieczór poezji

Poezja jest  sztuką słowa. Ale by móc z przekonaniem powiedzieć za Anną Kamieńską „Odnajdujemy w poezji coś z prawdy własnego serca” czy za księdzem Janem Twardowskim „Wiersze to jeszcze jeden sposób mówienia do drugiego człowieka – i do samego siebie”,  trzeba z nimi obcować już od najwcześniejszych lat i wciąż na nowo odkrywać w nich coś pięknego.

     W dniu 19. maja 2016 r. w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym w Cieszanowie odbył się wieczór poezji. Uczniowie gimnazjum wraz z uczniami szkoły podstawowej zaprezentowali zebranym wiersze p. Jadwigi Strzeleckiej- Szajowskiej - nauczycielki urodzonej w Cieszanowie, P. Adama Wolańczyka – aktora   pochodzącego z Cieszanowa oraz  P. Urszuli Kopeć – Zaborniak,  która jest dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie.

Czytaj więcej: Wieczór poezji

Prezentacja projektów edukacyjnych

     8. i 10. czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja projektów edukacyjnych  uczniów klas trzecich. Udział w projekcie jest jednym z warunków ukończenia gimnazjum i wpływa na ocenę z zachowania.
     Uczniowie już na początku roku szkolnego wybrali interesującą dla siebie tematykę projektów,  następnie pracując  pod czujnym okiem swoich opiekunów, starali  się wykonać nakreślone zadania jak najlepiej. Wykonaną pracę grup projektowych zaprezentowano w formie prezentacji multimedialnych oraz przedstawień.   

Czytaj więcej: Prezentacja projektów edukacyjnych

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kontakt

Publiczne Gimnazjum
w Cieszanowie - Nowym Siole
37-611 Cieszanów
Nowe Sioło os. 15
tel./fax 16 6311039
gimcieszanow@wp.pl