Zakończenie roku szkolnego

              W dniu 27 czerwca br. w  naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/1014. O godz. 8.00 w miejscowym kościele została odprawiona Msza św., w której uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po Mszy św. wszyscy udali się do gimnazjum.Część oficjalną otworzył  p. dyrektor Stanisław Kędzior, który powitał zebranych, a następnie oddał głos uczniom klas trzecich, którzy przedstawili część artystyczną.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego

Prezentacja projektów gimnazjalnych

     W dniach 5 i 6 czerwca 2014 r. w naszym gimnazjum odbyła się  prezentacja  projektów edukacyjnych uczniów klas trzecich.  Uczniowie już na początku roku szkolnego wybrali interesującą dla siebie tematykę projektów, obejmującą bardzo szeroki obszar wiedzy. Można było podjąć działania z zakresu wiedzy humanistycznej, społecznej, historycznej, ale również biologii, matematyki, czy szeroko rozumianej kultury fizycznej i sportu. Pracujące w grupach zespoły pod czujnym okiem swoich opiekunów starały się wykonać nakreślone zadania jak najlepiej.

Czytaj więcej: Prezentacja projektów gimnazjalnych

KONKURS literacko - plastyczny rozstrzygnięty

         W maju uczniowie klas I-III gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w konkursie. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy literackiej lub plastycznej swego wyobrażenia związanego z życiem Oskara Kolberga oraz kulturą ludową. Miło nam poinformować, że zwyciężyła

Wiktoria Makuch z klasy IB

i to jej dyrektor szkoły wręczy nagrodę w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Konkurs zorganizowała pani Maria Jabłońska.

Zaproszenie_LGD

Lokalna Grupa Działania

"Serce Roztocza"

zaprasza do udziału w projekcie

"Śladami cieszanowskich legend"

więcej na stronie: http://www.serceroztocza.iap.pl/pl

Polska na rowery

       W sobotę 7 czerwca br. uczniowie z naszego gimnazjum wraz w grupą uczniów ze szkoły podstawowej wybrali się  rowerami w trasę liczącą 48 km. Spod hali sportowej wyruszyliśmy w stronę Gorajca. Tam  zatrzymaliśmy się przy cerkwi  i odwiedziliśmy chutor Gorajec, w którym trwały prace przy wiejskim muralu. Z Gorajca pojechaliśmy leśną drogą przez Rudkę  do Nowego Brusna. Po drodze zatrzymaliśmy się przy pomniku poświęconym pomordowanym mieszkańcom wsi.

Czytaj więcej: Polska na rowery

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kontakt

Publiczne Gimnazjum
w Cieszanowie - Nowym Siole
37-611 Cieszanów
Nowe Sioło os. 15
tel./fax 16 6311039
gimcieszanow@wp.pl