Dziennik

 Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 16 lipca 2009 r. (Dz.U. nr 116, poz. 977) nastąpiła zmiana rozporządzeni sposobu prowadzenia dokumentacji przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dydaktyczne. Od 2009 r. szkoły mogą prowadzić już tylko wyłącznie dokumentację elektroniczną a nie jak wcześniej, jeśli chciały elektroniczną musiały również wersję papierową. Rozporządzenie określa również sposób rejestracji, przechowywania i dostępu do danych zawartych w dzienniku elektronicznym.

 e-Dziennik to nowoczesne a zarazem proste w obsłudze narzędzie usprawniające monitorowanie ocen i frekwencji Uczniów oraz współpracę pomiędzy Rodzicem a szkołą. Karty z loginami do dziennika rodzice dostaną na pierwszej wywiadówce.


Dziennik elektroniczny stanowi uzupełnienie tradycyjnej komunikacji z Nauczycielem, realizowanej głównie przez wywiadówki. System skutecznie przeciwdziała powstawaniu problemów wychowawczych dzięki możliwości szybkiego reagowania na niepokojące zachowania dzieci i młodzieży. Za pomocą systemu, w ramach tzw. dostępu podstawowego, każdy Rodzic może, odczytywać ogłoszenia szkolne, przeglądać terminarz sprawdzianów i wydarzeń oraz korzystać z pomocy technicznej. Wystarczy, że zaloguje się na swoje konto. Rodzice zyskują również możliwość monitorowania postępów w nauce swoich dzieci w postaci różnorodnych zestawień i statystyk zawierających oceny i frekwencję. Dostęp do informacji o Uczniu możemy uzyskać przez całą dobę - z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu i wyposażonego w przeglądarkę internetową.

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kontakt

Publiczne Gimnazjum
w Cieszanowie - Nowym Siole
37-611 Cieszanów
Nowe Sioło os. 15
tel./fax 16 6311039
gimcieszanow@wp.pl