Witaj, majowa jutrzenko!

 

       3 maja 2017 r. obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W obchodach uczestniczyły władze Miasta i Gminy Cieszanów, na czele  z p. burmistrzem Zdzisławem Zadwornym, poczty sztandarowe, dzieci, młodzież oraz licznie przybyli mieszkańcy.
      W Cieszanowie uroczystości rozpoczęły się akademią   przygotowaną przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Cieszanowie pod kierunkiem p. Leokadii Zaborniak, natomiast oprawę muzyczną przygotowali p. Kazimierz Wolanin i p. Paweł Młodowiec. W montażu słowno – muzycznym zostały przedstawione   wydarzenia z dnia 3 maja 1791r. Stroje aktorów przybliżyły nam XVIII w., a wiersze, utwory instrumentalne i piosenki wprowadziły w nastrój tamtych dni.

Po akademii została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie wszyscy zebrani udali się do parku miejskiego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.
     3 maja to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W tym dniu w 1791 r. została uchwalona przez sejm pierwsza w Europie, a druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej) nowoczesna konstytucja, zwana Ustawą Rządową.

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kontakt

Publiczne Gimnazjum
w Cieszanowie - Nowym Siole
37-611 Cieszanów
Nowe Sioło os. 15
tel./fax 16 6311039
gimcieszanow@wp.pl