Redakcja

Redaktor naczelny

PAULA KŁOS

Zastępca red. nacz.

WIKTORIA STYCZEŃ

Sekretarz

MAGDALENA KUDYBA

Zespół redakcyjny 

WERONIKA SZELIGA, AGNIESZKA ŻUK, SYLWIA BEDNARZ, GABRIELA PIETRUCH, ALEKSANDRA CENCORA, NATALIA WOJTUCH

PO CO NAM ROSOLIK ?  

        Z pewnością większość z nas zastanawia  się, po co nam gazetka. Tylko niektórzy uważają, że jest ona potrzebna. Postaram się udowodnić, że rację ma właśnie ta mniejszość i że gazetka w życiu szkoły odgrywa dużą rolę.
       Po pierwsze, jest dla nas źródłem wiadomości. Dzięki niej dowiadujemy się przeróżnych informacji, ciekawostek. Co prawda jest dwumiesięcznikiem i wychodzi jedynie pięć numerów w roku szkolnym, ale staramy się informować o wszystkim. Nie jest droga, więc stać na nią każdego. Symboliczna złotówka jest jedynie opłatą za papier i tusz. Czasem pieniądze pochodzące ze sprzedaży gazetki są przeznaczane na cele charytatywne.
      Po drugie, nasza gazetka porusza nie tylko tematy szkolne. Możemy dowiedzieć się o zajęciach pozaszkolnych,  przeczytać wywiady z mniej i bardziej znanymi ludźmi z naszego regionu, sprawozdania  z różnych imprez, itp. W każdym numerze pojawiają się także dowcipy i krzyżówki. Czasami możemy w niej znaleźć dodatek specjalny.
        Po trzecie, dzięki gazetce uczniowie należący do redakcji dokształcają się. Poprzez  pisanie artykułów, wywiadów, sprawozdań szlifujemy swoje umiejętności z języka polskiego, a także po części  przygotowujemy się do egzaminów oraz nauki w szkołach ponadgimnazjalnych.
       Reasumując - „Rosolik” jest potrzebny w szkole. Informuje, bawi,  a także dokształca. Każdy czytelnik może w nim znaleźć coś, co go zainteresuje. Zachęcam więc  wszystkich do kupowania i czytania  gazetki. Mam też  nadzieję, że w przyszłym roku wzrośnie jej nakład.

Joanna Szymańska

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kontakt

Publiczne Gimnazjum
w Cieszanowie - Nowym Siole
37-611 Cieszanów
Nowe Sioło os. 15
tel./fax 16 6311039
gimcieszanow@wp.pl