PUMA-projekt

    

  Uczniowski Klub Sportowy "PUMA" Cieszanów przy Gimnazjum w Cieszanowie realizuje projekt o tytule inicjatywy: "Wspieramy sport szkolny w Gminie Cieszanów - piłka ręczna  jako rozwój zainteresowań oraz poprawa kondycji" w okresie od 05.09.2014 -30.11.014r.
Projekt wspiera grupa nieformalna o nazwie "Przyjaciele Młodzieżowej Piłki Ręcznej".
Projekt realizowany jest w ramach Programu "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich".

"Projekt dofinansowany z dotacji przyznanej ze środków konkursu "Akademia Aktywnych  Obywateli - Podkarpackie  Inicjatywy Lokalne", który realizowany jest w ramach Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, nadzorowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Regionalnych operatorów: Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, fundacja Generator Inspiracji, Fundacja fundusz Lokalny SMK, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej""


REALIZACJA PROJEKTÓW PRZY UKS ,,PUMA” CIESZANÓW       

W ramach współpracy organizacji pozarządowych z UMiG Cieszanów realizowany jest projekt pod nazwą:  ,,Rozwój sportowy dziewcząt klas IV szkoły podstawowej w Cieszanowie – lekkoatletyka. Dokończenie podkarpackiej ligi piłki ręcznej w kategorii młodziczka w sezonie 2014/2015 oraz organizacja I-go turnieju wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt o puchar ziemi cieszanowskiej.”
Dziewczęta klas IV cyklicznie – dwa razy w tygodniu trenują, pod opieką pana Krzysztofa Misztala, elementy techniczne z lekkoatletyki (bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową). Przygotowują się do powiatowych mistrzostw w trójboju lekkoatletycznym. Zajęcia odbywają się na siłowni szkolnej, Sali gimnastycznej oraz obiekcie lekkoatletycznym przyległym do szkoły. Dla dziewcząt w ramach projektu zakupiono profesjonalne buty lekkoatletyczne.
       Życzymy reprezentacji naszej szkoły jak najwyższej lokaty na zawodach powiatowych, które odbędą się 23.05.2015 r. w Cieszanowie. 
Skład naszej drużyny: Cencora Oliwia, Ważny Oliwia, Zaremska Kinga, Skubis Natalia, Jakubiec Izabela, Kaczorowska Kinga, Bundyra Aleksandra.

     W ramach realizacji projektów współpracy organizacji pozarządowych z UMiG Cieszanów realizowany jest projekt ,,Skuteczni w sporcie – skuteczni w życiu” zorganizowane są zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży na obiektach zamkniętych – siłowni szkolnej i hali sportowej.
  Cykliczne zajęcia prowadzone są we wtorki, środy i piątki rozwijając sprawność ogólnorozwojową, koordynację, siłę, pogłębiając zainteresowania oraz umiejętności techniczne.    


   Zawodniczki – uczennice naszego gimnazjum zrzeszone w klubie sportowym UKS ,,Puma” Cieszanów zakończyły na IV miejscu rozgrywki podkarpackiej ligi piłki ręcznej w kategorii młodziczka. W trakcie turnieju w Cieszanowie, honorowym gościem zawodów była zawodniczka pierwszoligowego klubu ,,JKS” Jarosław – brązowa medalistka mistrzostw Polski, reprezentantka w lidze europejskiej, pani Małgorzata Zarzycka – Dobosz pochodząca z Niemstowa. Dziewczęta miały okazję porozmawiać z panią Małgorzatą o jej karierze sportowej oraz wykonać wraz z nią pamiątkowe zdjęcia.
         Gratulujemy dobrego wyniku w lidze wojewódzkiej skład naszej drużyny: Makuch Wiktoria, Kłos Paula, Żuk Agnieszka, Styczeń Wiktoria, Szeliga Weronika, Kudyba Magdalena, Chmiel Aleksandra, Czarniecka Paulina, Biernat Klaudia, Marciniszyn Patrycja, Pomykała Elżbieta.  


 

Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

     Dnia 08.11.2014r. w Cieszanowie odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt do lat 15-stu. Turniej był zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "PUMA" Cieszanów oraz Gimnazjum Publiczne w Cieszanowie w ramach realizowanego projektu o nazwie: "Wspieramy sport szkolny w Gminie Cieszanów - piłka ręczna jako rozwój zainteresowań oraz poprawa kondycji". Projekt dofinansowany jest z dotacji przyznanej ze środków konkursu: "AKADEMIA AKTYWNYCH OBYWATELI - PODKARPACKIE INICJATYWY LOKALNE".
   
   Wyniki rywalizacji sportowej:

  • UKS "PUMA" Cieszanów  -  UKS "JAGIELLONKA" Medyka     (11:2)
  • UKS "PUMA" Cieszanów  -  Klub Sportowy"7"-ka Jarosław    (12:14)
  • UKS "PUMA" Cieszanów  -  GIM. Nr 2 Nisko                         (7:13)
  • KS"7" Jarosław               -  UKS "JAGIELLONKA"Medyka       (11:6)
  • KS"7" Jarosław               -  GIM. Nr 2 Nisko                         (9:10)
  • GIM. Nr 2 Nisko              -  UKS"JAGIELLONKA"                  (14:2)

 KOLEJNOŚĆ MIEJSC:

l   -GIMNAZJUM NR 2 NISKO

ll   -KS"7" JAROSŁAW

lll  -UKS"PUMA" CIESZANÓW

IV  -UKS "JAGIELLONKA" MEDYKA

 

      Najlepszą snajperką turnieju została Wiktoria Makuch z miejscowej "PUMY" Cieszanów zdobywczyni 21 bramek. Każda z drużyn otrzymała puchar, statuetki sportowe, dyplomy oraz przyznano nagrody indywidualne dla wyróżniających się zawodniczek turnieju. Turniej zakończono ciepłym posiłkiem oraz wspólnymi zdjęciami rywalizujących drużyn.
Gratulujemy znakomitej LOKALNEJ  INICJATYWY  oraz udanej imprezy sportowej!

 

    Dofinansowując działalność klubu, stosunkowo niewielkim kosztem, można uczynić wiele dobrego  na rzecz zagospodarowania czasu i umożliwienia rozwoju sportowych uzdolnień licznej grupie dzieci i młodzieży  Uczniowskiego Klubu Sportowego "PUMA" Cieszanów przy Gimnazjum w Cieszanowie. Finansowe wsparcie naszej działalności  będzie w całości przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży oraz zawodników na najwyższym poziomie sportowym, walczących o prymat nie tylko w Polsce.
Zawodnicy przymierzają zakupione profesjonalne buty w ramach realizowanego projektu.

Imieniny

Dzisiaj jest: 29 Maj 2017
Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Kontakt

Publiczne Gimnazjum
w Cieszanowie - Nowym Siole
37-611 Cieszanów
Nowe Sioło os. 15
tel./fax 16 6311039
gimcieszanow@wp.pl